Dlaczego tak wiele osób boryka się z bólem pleców?

 

Bolące plecy są coraz częstszą przypadłością we współczesnym świecie, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Na bóle karku, odcinka piersiowego lub lędźwiowego kręgosłupa uskarżają się ludzie w coraz młodszym wieku, nawet przed 20 tym rokiem życia.

W dużej mierze winna jest praca – spędzanie zbyt długiego czasu w pozycji siedzącej – za biurkiem, czy za kierownicą, lub w pozycji stojącej. Do tego dochodzi stres, który potrafi „spiąć” mięśnie w karku tak, że nie można ruszyć głową.

Nie umiemy się prawidłowo schylać. Nosimy za ciężkie torby i laptopy. Mało chodzimy, a dużo jeździmy. Przyjmujemy nieprawidłową pozycję podczas snu, śpimy na zbyt miękkim materacu, niewłaściwie dopasowanej poduszce. Brakuje czasu na regularne ćwiczenia, a czasami jest już za późno… gdy plecy już bolą, lepiej nie wykonywać standardowych ćwiczeń, bo można tylko pogorszyć sytuację. Często też pracujemy tak ciężko, że po ogarnięciu obowiązków domowych trudno znaleźć czas i chęci do treningu.

Najprościej usiąść przed telewizorem lub komputerem, zajadając przekąski i/ lub popijając drinka. A nadwaga jest wrogiem nr 1 kręgosłupa, ponieważ ciężki brzuch powoduje, że się garbimy.

Życie w świecie z galopującym postępem technicznym sprzyja problemom z kręgosłupem. Ale to nie znaczy, że nic nie można zrobić.

Skutecznym sposobem na pozbycie się, a także zapobieganie nawrotom problemów z plecami jest odpowiednia aktywność fizyczna. Oczywiście, ważna jest też prawidłowa postawa podczas siedzenia, stania czy leżenia.

W jaki sposób może pomóc trening EMS?

Trening EMS to nie tylko metoda odchudzania. Pomaga budować i wzmacniać mięśnie, również te przykręgosłupowe, odpowiadające za prawidłową postawę. EMS jest odpowiedzią na nasz „miejski” styl życia, który charakteryzuje brak czasu i ciągłe obciążanie pleców.

Już po pierwszym treningu niektórzy odczuwają się wyraźną ulgę. Po zastosowaniu 3-4 treningów EMS u większości ćwiczących poprawia się postawa, a bóle ustępują całkowicie.

Jak to działa?

Odpowiednio przeprowadzony trening metodą EMS pozwala odciążyć kręgosłup, wzmocnić i zaktywizować mięśnie grzbietu, a dzięki temu eliminuje ból pleców. Silne mięśnie „trzymają” kręgosłup w prawidłowym położeniu. Elektrostymulacja pomaga również odbudować symetrię ciała, często zaburzoną przez przyjmowanie i wielogodzinne pozostawanie w niewłaściwej pozycji.

Odpowiednio dobrany program treningów prowadzi do zbudowania „gorsetu mięśniowego”, nie obciążając przy tym stawów, w tym stawów kręgosłupa. Kręgosłup jest zbudowany z ponad 30 kręgów – wszystkie połączenia pomiędzy nimi są traktowane jako stawy.

Czas to pieniądz – jak EMS pozwala oszczędzić jedno i drugie?

OK, trening EMS nie jest tani. Ale lepiej zapobiegać, niż leczyć . Jeśli wybierzemy elektrostymulację jako środek do uwolnienia od bólu pleców, lub zapobiegania mu, weźmy pod uwagę, że otrzymujemy dodatkowe korzyści. EMS pomaga schudnąć, zamienić tłuszcz w masę mięśniową, ujędrnia skórę i poprawia ogólną kondycję organizmu. To dobra inwestycja w zdrowie. Poza tym, standardowy trening jest krótki (trwa 25 minut). Oszczędność czasu jest w naszym pędzącym świecie nie do przecenienia.